• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

نکاتی در مورد ارتقای حافظه ی لپ تاپ

نکاتی در مورد ارتقای حافظه ی لپ تاپ

بررسی راهکار های ارتقای حافظه ی لپ تاپ در نمایندگی کرج

ارتقای حافظه ی لپ تاپ 

امروزه یکی از پر استفاده ترین و کاربردی ترین دستگاه های دیجیتال برای کاربران، لپ تاپ ها هستند.از طریق لپ تاپ می توان بدون اتصال به پریز برق، و همچنین بدون وصل کردن لوازم جانبی مربوطه، به امور روزانه و انجام کار های تخصصی پرداخت. با تولید لپ تاپ، امکان حمل و نقل رایانه برای مشاغل نیازمند به این کار فراهم شده است. 
تمامی این ویژگی ها مخصوص لپ تاپ بوده و کامپیوتر ها از این قابلیت های مهم و پرطرفدار محروم می باشند. به همین علت است که امروزه، کاربران توجه ویژه ای به لپ تاپ دارند. از این نظر لپ تاپ بسیار کاربردی و مهم تر بوده و می تواند تمامی انتظاراتی که یک فرد از رایانه دارد را فراهم سازد. 
لپ تاپ ها نسخه ی کامل تر همان سیستم های کامپیوتری هستند و قابلیت های بیشتری را در خود جای داده اند. اما با این حال، ضعف هایی هم نسبت به کامپیوتر های قدرتمند دارند. مثلا یکی از ضعف های لپ تاپ نسبت به کامپیوتر، ضعیف تر بودن اجزای سخت افزاری به ویژه پردازنده ها می باشد. 
البته منظور این نیست که لپ تاپ ها سیستم ضعیفی دارند! در واقع برای انجام امور فوق تخصصی، سیستم های کامپیوتر بهتر از لپ تاپ ها جواب می دهند. یکی دیگر از ضعف های لپ تاپ نسبت به کامپیوتر، قابلیت ارتقا پذیری کمتر است. اگر شما یک سیستم کامپیوتر داشته باشید، تقریبا می توانید تمامی قطعات سخت افزاری را ارتقا دهید. 
اما در لپ تاپ ها، تنها می توان حافظه ی هارد و مقدار رم را ارتقا داد. در این مقاله می خواهیم شما را با چگونگی و راهکار های مختلف ارتقای حافظه ی هارد لپ تاپ آشنا کنیم. اگر به هر دلیل تصمیم گرفته اید هارد سیستم خود را ارتقا دهید، پیشنهاد می شود با مطالعه ی ادامه ی این مطلب، اطلاعات مورد نیاز در مورد این موضوع را کسب کرده تا بتوانید ارتقای هارد لپ تاپ را به بهترین نحو انجام دهید. 

چرا باید حافظه ی هارد لپ تاپ را ارتقا داد؟

کاربران معمولا به دو علت هارد لپ تاپ خود را تعویض کرده یا ارتقا می دهند. اگر از مقدار حافظه داخلی لپ تاپ خود ناراضی بوده و نیازمند حافظه ی بیشتری برای نصب و نگهداری نرم افزار ها و فایل های مورد نظر هستید، می توانید هارد لپ تاپ خود را با یک نمونه هارد دیگر با حافظه ی بیشتر تعویض کنید. 
در این حالت شما قادر هستید تا هر اندازه که می خواهید حافظه ی لپ تاپ را افزایش دهید. معمولا داخل لپ تاپ ها اطلاعات مهم فراوانی نگهداری می شود، چراکه این دستگاه ها مخزن مناسبی برای نگهداری فایل ها و اطلاعت بوده و از این نظر از گوشی های موبایل قابل اطمینان تر می باشند. 
همچنین برخی کاربران از نرم افزار های زیاد و سنگین و بازی های پر حجم استفاده می کنند برای این که بتوانند تمامی این برنامه ها را بر روی سیستم خود نصب کنند، نیازمند فضای بیشتر هارد هستند. در این شرایط کاربران می توانند به مراکز تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه کرده و هارد لپ تاپ خود را با یک هارد که ظرفیت بیشتری دارد عوض کنند. 
دیگر موضوعی که باعث می شود کاربران به ارتقای هارد لپ تاپ خود فکر کنند، خرابی هارد لپ تاپ است. هارد یک قطعه ی حساس و آسیب پذیر بوده و ممکن است در صورت کوچک ترین اسیب ها نیز خراب شود. البته اگر از هارد لپ تاپ خود به درستی استفاده کنید، به ندرت شاهد خرابی این بخش از سخت افزار سیستم خود خواهید بود. 
معمولا هنگامی که هارد لپ تاپ به هر دلیل خراب می شود، به طوری که دیگر استفاده از آن ممکن نیست، کاربران هنگام تعویض آن یک هارد با کیفیت تر و با حافظه ی بیشتر برای لپ تاپ خود انتخاب می کنند. اگر هارد سیستم شما هم خراب شده است، بدانید این موقعیت بهترین وقت برای ارتقای حافظه ی هارد لپ تاپ و دادن جانی تازه به آن است. در صورتی که به حافظه ی بیشتر در سیستم خود نیاز دارید، می توانید پس از خرابی هارد، یک هارد با ظرفیت بیشتر را جایگزین آن کنید. 

هارد های SSD و افزایش سرعت لپ تاپ 

چند سالی است که نسل جدید از حافظه های هارد توسط تولید کنندگان رونمایی شده و از لحاظ کیفیت و قدرت نظر تمامی کاربران را به خود جذب کرده است. هارد های SSD نسل جدیدی از حافظه های هارد هستند که نسبت به هارد های معمولی قدرت و کیفیت عملکرد چشمگیری دارند. سیستم هارد های نسل جدید، به صورت مغناطیسی بوده و با هارد های قدیمی که سیستم مکانیکی دارند تفاوت زیادی دارد. 
هارد های قدیمی پس از گذشت مدتی از زمان استفاده، دچار کهولت می شوند و رفته رفته عملکرد آن ها ضعیف تر می شود. اما هارد های SSD، به دلیل مغناطیسی بودن سیستم خود می توانند مقاوت و طول عمر بیشتری داشته باشند. این نوع از حافظه های هارد به زودی خراب نمی شوند و عملکرد درست تری نسبت به هارد های معمولی به اجرا می گذارند. 
به همین دلیل است که در اکثر لپ تاپ های امروزه از هارد SSD استفاده شده است. ویژگی دیگری که این هارد ها نسبت به هارددیسک های قدیمی دارند، سرعت بیشتر است. همانطور که گفته شد، سیستم هارد های SSD دیجیتالی است. به این ترتیب سرعت این قطعه در باز کردن فایل ها و اطلاعات سیستم نسبت به هارد های قدیمی بیشتر است.
اگر می خواهید سرعت سیستم خود را افزایش دهید، نصب هارد SSD یکی از مناسب ترین گزینه هااز نظر مراکز تعمیرات لپ تاپ در کرج می باشد. آمدن نسل جدید از هارد ها که سرعت و عملکرد سیستم را بهبود می بخشد، به یکی از دلایلی که کاربران بیشتر به ارتقای هارد لپ تاپ خود دست می زنند تبدیل شده است. هارد های SSD  در سیستم های لپ تاپ جدید به کار برده شده اما کاربرانی که از لپ تاپ های قدیمی استفاده می کنند نیز می توانند هارد لپ تاپ خود را به هارد های نسل جدید ارتقا دهند

نظرات

30/01/1401 امیدپرویزی

لپ تاپ ها از پر اهمیت ترین و پرکاربردترین دستگاه ها برای کاربران می باشد

پاسخ :

30/01/1401 ملیکا زارع

لپ تاپ از بهترین و پر استفاده ترین دستگاه ها می باشد که میتوان ان را جابه جا کرد و بدون اتصال به برق به کارهای تخصصی پرداخت

پاسخ :

30/01/1401 سامان عزیزی

لپ تاپ ها را می توان حافظه هاردو رم ان ها را ارتقا دادو فضای ذخیره سازی را افزاش داد

پاسخ :

30/01/1401 شایان

هارد یک قطعه حساس و اسیب پذیری است که کوچکترین ضربه واسیب باعث خرابی این قطعه می شود

پاسخ :

30/01/1401 فاطمه نادری

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت سیستم خود نصب SSD برروی سیستم است که بسیار موثر است و سرعت سیستم را به حد قابل توجهی افزایش می دهد

پاسخ :

ارسال نظر