• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

مهم ترین تفاوت های هارد لپ تاپ با کامپیوتر

مهم ترین تفاوت های هارد لپ تاپ با کامپیوتر

بررسی تفاوت های اصلی هارد کامپیوتر با لپ تاپ در نمایندگی کرج

مهم ترین تفاوت های هارد لپ تاپ با کامپیوتر

هارد از مهم ترین قطعات یک رایانه بوده که تمامی فایل ها و داده های کاربر در آن ذخیره می شود. از این رو هارد از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که تمامی فایل ها و اطلاعات مورد نظر کاربر در آن حفظ و نگهداری می‌ شود. امروزه حافظه های هارد در انواع و ظرفیت های مختلفی موجود هستند. این قطعه پس از تاریخ عرضه دچار تغییر و تحولات بسیاری شده به طوری که امروزه، هارد های بسیار پر سرعتی با ساختار مغناطیسی تولید شده‌اند که عملکرد آنها تا به امروز بی نظیر و بی مانند می باشد. 
این قطعه در لپ تاپ و کامپیوتر دارای تفاوت های زیادی است. در گذشته، هارد لپ تاپ و کامپیوتر تفاوت کمتری نسبت به زندگی امروزه داشتند. شاید یکی از مهم ترین علل افزایش تفاوت این دو قطعه، باریک تر شدن و سبک تر شدن لپ تاپ ها می باشد. همان‌طور که می‌ دانید، دستگاه‌ های کامپیوتر یک محفظه مجزا به نام کیس داشته که قطعات سخت افزاری نظیر هارد، کارت گرافیک، مادربرد، CPU و... درون آن نگهداری می‌شد. 
اما لپ تاپ از چنین قابلیتی محروم بوده و فضای خیلی کمتری نسبت به کامپیوتر برای نصب قطعات سخت افزاری دارد. به همین دلیل قطعات آن باید از اندازه کوچکتری نسبت به قطعه مشابه در کامپیوتر برخوردار باشند. از این رو در طول تاریخ، همواره شرکت های تولید کننده سعی بر کوچکتر کردن قطعات لپ تاپ و ارائه لپ تاپ های باریک تر و سبک تر داشته اند. 
یکی از قسمت هایی که تحت تأثیر چنین موضوعی دچار تغییرات زیادی در اندازه نحوه ساختار و نوع عملکرد خود شده است، هارد می باشد. در ادامه تفاوت های اصلی هارد لپ تاپ و کامپیوتر که یکی از آنها نسبت اندازه است، برای شما کاربران عزیز لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، بیان شده است. 

اندازه هارد لپ تاپ در مقایسه با هارد کامپیوتر

همانطور که گفته شد، یکی از بارزترین تفاوت های هارد لپ تاپ با کامپیوتر اندازه آن است. کامپیوترها دارای یک فضای جداگانه برای نصب قطعات سخت افزاری هستند و لپ تاپ از فضای بسیار کمی برای این قطعات برخوردار می باشد. به همین علت اندازه قطعات آن نیز نسبت به کامپیوتر باید کوچکتر باشد. امروزه یکی از رقابت‌ های تولید کنندگان برند های مختلف لپ‌ تاپ بر سر ضخامت و وزن تولیدات خود است. 
در واقع شرکت‌ های تولیدکننده همواره سعی می‌کنند لپ‌ تاپی باریک تر و با وزن کمتر ارائه داده تا بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گیرد. باریک بودن و سبک بودن یک لپ تاپ، از ویژگی‌ های مهم آن به شمار رفته که می‌ تواند ارزش مالی آن را به طور چشمگیری افزایش دهد. اهمیت این ویژگی هنگامی مشخص می شود که کاربر مورد نظر، نیازمند جابجایی و حمل این دستگاه باشد. 
بنابراین هرچه بدنه آن باریک تر باشد، حجم و وزن آن نیز کمتر است. از این رو راحت تر جابجا می شود و به سادگی می توان آن را با خود حمل کرد. برای اینکه بتوان وزن و حجم لپ تاپ را کم کرد، باید حجم و وزن قطعات آن را کاهش داد. به همین دلیل همواره شرکت های تولید کننده سعی بر ارائه قطعات کوچکتر داشتند. 
یکی از قطعاتی که در این زمینه دچار تغییرات زیادی شده است، هارد می باشد. امروزه هارد های کوچکتر و سبک تری نسبت به هارد دیسک های قدیمی ارائه شده اند که از نظر نوع ساختار و عملکرد نیز بسیار پیشرفته تر و سریع تر هستند. در اکثر لپ‌ تاپ‌ های امروزه، هارد SSD به کار رفته که علاوه بر ساختار مغناطیسی، سرعت فراوان آن باعث جلب توجه مشتریان شده است. 

تفاوت هارد SSD با هارد دیسک های قدیمی  HDD

 همانطور که گفته شد، به دلیل کوچکتر بودن و ظریف‌ تر بودن لپ‌ تاپ نسبت به کامپیوتر، تمامی قطعات آن از جمله هارد باید تا جای ممکن از اندازه کوچکتری برخوردار بوده تا به سادگی در کنار قطعات دیگر در ظرفیت کم بدنه لپ تاپ جا گیرند. به همین دلیل تولید کنندگان به ارائه نوع جدیدی از این قطعه با ساختار متفاوت اقدام کردند. 
هارد های ssd نسبت به هارد دیسک های قدیمی بسیار کوچک تر و ظریف تر بوده تا به راحتی در بدنه لپ تاپ جای گیرند. همچنین دیگر از عملکرد مکانیکی در این نوع از هاردها خبری نبوده و ساختار آنها به صورت مغناطیسی می باشد. از این رو از سرعت بسیار بالاتری نسبت به هارد دیسک های قدیمی برخوردار بوده و شدت آسیب پذیری آنها نیز کمتر است. 
به طور کلی، اندازه کوچکتر و سرعت بیشتر، دو ویژگی برتر هارد لپ تاپ های امروزی نسبت به کامپیوتر است. هارد های HDD که پیش از این در دستگاه‌ های قدیمی لپ تاپ و کامپیوتر استفاده می شد، از ساختار مکانیکی برخوردار بوده و به همین دلیل سرعت کمتری نسبت به SSD  های امروزه دارند. همچنین امکان آسیب دیدگی و خرابی و همچنین کاهش سرعت آن در طول زمان نسبت به نسل جدید قطعات هارد بیشتر است. 
هارد SSD تنها در سیستم های امروزی به کار رفته و در کامپیوتر های قدیمی از نوع مکانیکی آن استفاده شده است. اگر یکی از کاربران لپ تاپ و کامپیوترهای قدیمی هستید، از این بابت نگران نباشید. چرا که این قطعه به سادگی در سیستم‌ های قدیمی نیز جایگزین می‌ شود و شما می‌توانید با ارتقاء هارد دیسک قدیمی سیستم خود به یک هارد SSD، سرعت آن را به طور چشمگیری افزایش داده و جانی تازه به رایانه خود ببخشید. 

تعمیر و تعویض هارد در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر کرج

چنانچه به هر دلیلی متوجه خرابی و ایجاد نقص در عملکرد هارد رایانه خود شدید، می توانید در جهت رفع اشکال در این قسمت از لپ تاپ، به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج مراجعه نمایید. متخصصان خبره مرکز کرج رایان با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز و به کار بستن دانش و تجربه فراوان خود، در نوین ترین روش های عیب یابی و ترمیم بخش های آسیب دیده، به رفع مشکل رایانه شما و تعمیر قطعات مختلف آن از جمله هارد می‌ پردازند. 
تمامی خدمات مربوطه، اعم از تعمیر و تعویض قطعات معیوب،نصب ویندوز در کرج در این مرکز به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت صورت می‌ گیرد. باید بدانید که تعویض هارد تنها به دلیل خرابی این قطعه انجام نمی شود. گاهی کاربران برای برخورداری از ظرفیت بیشتر در دستگاه خود، اقدام به تعویض هارد آن می نمایند. 
شما می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، به تعویض هارد دیسک قدیمی سیستم و ارتقای آن به یک هارد SSD پرداخته تا علاوه بر افزایش فضا و ظرفیت خالی، سرعت سیستم خود را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

نظرات

ارسال نظر