• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

مراحل تمیز کردن کول پد لپ تاپ

مراحل تمیز کردن کول پد لپ تاپ

آموزش مرحله به مرحله تمیز کردن کول پد لپ تاپ در نمایندگی کرج

اهمیت استفاده از کول پد در حفظ سلامت لپ تاپ

کول پد یکی از لوازم جانبی لپ تاپ بوده که از سوی بسیاری از کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی هدف از طراحی و ارائه این دستگاه کمک به خنک سازی سیستم و کاهش دما برای پیشگیری از مشکل رایج داغ کردن لپ تاپ می باشد. البته برای پیش برد این امر فن های کوچکی در داخل بدنه لپ تاپ نصب شده اند. اما این سیستم های خنک کننده به تنهایی قادر به کنترل گرمای لپ‌ تاپ نبوده و برای اطمینان از حفظ تعادل دما و پیشگیری از بروز آسیب های مخرب مربوطه در قطعات مختلف سخت افزاری، بهتر است از راهکار های موجود در این زمینه که از سوی متخصصان نمایندگی کرج نیز بسیار توصیه شده است، استفاده نمایید. 
یکی از بهترین و موثرترین راهکار هایی که می توان در مقابله با افزایش دمای لپ تاپ به کار بست، استفاده از کول‌پد است. کول پد به صورت صفحه با منافذ باز ارائه شده که در داخل بدنه آن بسته به نوع و میزان قدرت سیستم خنک کننده، یک یا چند فرد قرار دارد پروانه فن با چرخش سریع خود سبب جابجایی و تهویه هوا شده و با این کار به اعتدال دما می‌ پردازد. سپس هوای جدید از طریق منافذ باز صفحه کول‌ پد با بدنه لپ تاپ تماس داشته و از داغ شدن آن جلوگیری می‌ کند. 
پایه‌ های کول پد باعث ایجاد ارتفاع بین لپ تاپ و سطح زیرین خود شده که می‌ تواند در خنک نگه داشتن آن تاثیر زیادی داشته باشد. همچنین ارتفاع باعث می شود لپ تاپ با سطوح نامناسب زیرین ارتباط مستقیم نداشته و آشغال های ریز، گرد و خاک و... به سطح داخلی دستگاه نفوذ پیدا نکند. از این رو کول پد مناسب ترین مورد برای سطح زیر بدنه لپ تاپ است. چرا که به سیستم خنک کننده لپ تاپ در حفظ تعادل دمای دستگاه کمک کرده و از داغ کردن سیستم و عواقب مخرب آن پیشگیری می‌ کند. همچنین شما با استفاده از کول‌ پد به عنوان سطح زیرین لپ‌ تاپ خود هرگز شاهد تجمع و انباشت آشغال ها و آلودگی های فراوان در قسمت های داخلی دستگاه نخواهید بود. مگر دیگر نکات موثر در این زمینه نادیده گرفته شده و یا لپ تاپ در طولانی مدت سرویس نشود. 

علل اصلی خرابی کول پد لپ تاپ

همانطور که گفته شد با چرخش پره های فن داخل بدنه کول‌ پد هوای تازه از اطراف در این محیط به گردش درآمده و به پیشگیری از داغ شدن لپ تاپ و عواقب پس از آن پرداخته می‌ شود. همچنین با استفاده از کول پد بین لپ تاپ و سطح زیر آن به وسیله این دستگاه، فاصله ایجاد شده که از ورود انواع آشغال های ریز و درشت موجود و گرد و خاک و دیگر آلودگی ها به بخش داخلی و قطعات سخت افزاری لپ تاپ و عواقب پس از آن جلوگیری می‌ کند. 
اما نکته‌ ای که در این حالت وجود دارد ورود این مواد مضر به داخل فن کول پد است. از آنجایی که این دستگاه خنک کننده دارای صفحه ای با منافذ است، هر نوع آلودگی و آشغال می تواند به راحتی به قسمت داخل آن و بین پروانه های فن نفوذ پیدا کند. نوع عملکرد کول پد نیز احتمال بروز این مشکلات را افزایش می‌ دهد. پره های فن با چرخش خود هوای آزاد اطراف را جذب کرده که در این حالت گرد و خاک موجود در هوا به راحتی به داخل بدنه کول‌ پد نفوذ پیدا می‌ کند. پس از گذشت مدتی، رفته رفته مقدار آلودگی نفوذ یافته به داخل فن بیشتر شده تا جایی که در عملکرد کول پد اشکالاتی را ایجاد نماید. 
با انباشت این آشغال ها و تجمع آلودگی بین پره های فن در عملکرد صحیح و سریع سیستم خنک کننده اختلالاتی بروز پیدا کرده که در نهایت به از کار افتادگی و خرابی کامل فن می‌ انجامد. این مشکل از شایع ترین عوامل خرابی کول‌ پد به شمار می رود. به همین دلیل بهتر است که هر چند ماه یک بار و به صورت مرتب کول پد را به مراکز مربوطه در جهت سرویس کامل و پاکسازی این دستگاه از آلودگی‌ های موجود بسپارید. 
البته در صورتی که خود در زمینه باز و بست لپ تاپ و قطعات جانبی دارای تجربه های موفق هستید، می توانید با یادگیری نکات آموزنده در این حوزه به تمیز کردن فن های کول پد لپ تاپ خود از آلودگی های تجمع یافته بپردازید. توجه داشته باشید که این کار نیازمند دقت و تجربه زیاد است. بنابراین بهتر است که در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی و تجربه های موفق در این زمینه، این کار را به افراد ماهر در این حوزه از جمله متخصصان نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج بسپارید. 

نحوه صحیح تمیز کردن کول پد لپ تاپ

شما برای انجام این کار نیازمند یک فرچه کوچک، دستمال مناسب و یک عدد پیچ گوشتی هستید. شما باید با بررسی سیستم خنک کننده لپ تاپ خود نوع پیچ گوشتی مورد نیاز را بررسی کرده و به تهیه آن بپردازید. پس از تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز در ابتدا برای شروع کول پد را به آرامی و با احتیاط به پشت برگردانده تا قاب پشتی آن نمایان شود سپس با استفاده از پیچ گوشتی متناسب با نوع پیچ های کول‌ پد، یکی یکی آن ها را باز کرده و در محیط مناسب قرار دهید تا پس از اتمام کار به راحتی آن‌ها را پیدا کنید. 
سپس قاب پشتی کول‌پد را باز کرده و از آن جدا نمایید. حال فن و دیگر اعضای داخلی این دستگاه را مشاهده می کنید. می توانید با یک فرچه تمیز به تمیز کردن پره های فن و پاکسازی آن از آلودگی های انباشته شده بپردازید. سعی کنید به آرامی قسمت پروانه فن را از گرد و خاک موجود تمیز کنید. در آخر با یک دستمال مرطوب سیستم خنک کننده را از باقی آلودگی‌ ها پاک کرده و قاب پشتی را به همان صورت که در ابتدا باز کردید بر روی کول پد ببندید. توجه داشته باشید که انجام این کار نیازمند تجربه و اطلاعات مربوط است. از این رو توصیه می شود در صورت عدم مهارت لازم در این زمینه از باز و بست کول پد و تمیز کردن فن های موجود در آن پرهیز کنید. 

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

مرکز کرج رایان یک مجموعه بزرگ و پیشرفته در زمینه تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج بوده که می‌ تواند خدمات بی نظیری را در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری مانند کارت گرافیک، CPU، باتری، فن، کیبورد، پاور و... و همچنین ارتقای قطعات داخلی مانند رم و هارد در جهت افزایش سرعت سیستم در اسرع وقت و به بهترین نحو ممکن در جهت رفاه شما کاربران لپ تاپ و کامپیوتر در کرج ارائه دهد. 
خدمات تعمیر و تعویض و رفع مشکلات سخت افزاری دستگاه های لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین امور نرم افزاری مربوطه نظیر نصب ویندوز در کرج، نصب آنتی ویروس اورجینال و ویروس کشی سیستم، نصب انواع نرم افزارهای عمومی و تخصصی، رفع اختلالات نرم افزاری مانند هنگ کردن سیستم  خاموش شدن ناگهانی و اتفاقی لپ تاپ یا کامپیوتر و... نیز توسط نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر در کرج با بهترین کیفیت ممکن و در سریع ترین زمان انجام می شود.

نظرات

ارسال نظر