• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ

نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ

بررسی روش صحیح شارژ کردن لپ تاپ در نمایندگی کرج

نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ

یکی از نکاتی که در استفاده و نگهداری از یک لپ تاپ بسیار مهم و قابل اهمیت است، روش شارژ کردن این دستگاه می باشد. اگر شما هم در این زمینه از اطلاعات کافی برخوردار نیستید، ممکن است که این کار مهم و ضروری را بسیار ساده و بی اهمیت بشمارید. 
اما باید بدانید که شیوه شارژ کردن یک لپ تاپ می تواند از آسیب دیدگی باتری در گذشت زمان پیشگیری کرده و افزایش طول عمر باتری و دیگر قطعات سخت افزاری را سبب شود. بنابراین بهتر است با شناخت روش صحیح شارژ لپ تاپ خود، از بروز آسیب‌های مربوطه پیشگیری نمایید. 
خرابی باتری علاوه بر دربرداشتن هزینه‌های زیاد، می‌تواند مشکلات زیادی را حین استفاده از لپ تاپ برای کاربر ایجاد نماید. علاوه بر آن آسیب‌های باتری از این بخش به قسمت‌های دیگر نیز قابل سرایت هستند. به همین علت توصیه می شود همواره هنگام شارژ کردن لپ تاپ خود از روش‌های مناسب و مخصوص که توسط کارشناسان تعمیرات لپ تاپ کرج توصیه شده است استفاده نمایید. 
رعایت مرتب این نکات می تواند طول عمر باتری لپ تاپ را تا حد زیادی افزایش دهد. در ادامه مطلب برخی از اشتباهات رایج کاربران در شارژ کردن لپ تاپ بیان شده است و راهکارهای صحیح و روش صحیح شارژ لپ تاپ نیست شرح داده شده است. 

نحوه صحیح شارژ اولیه لپ تاپ

یکی از مسائل رایجی که کاربران به ویژه کسانی که به تازگی یک لپ تاپ نو خریداری کرده‌اند با آن درگیر هستند، شیوه شارژ اولیه لپ تاپ است. در واقع کاربران به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی در این زمینه نمی دانند که شارژ کردن یک لپ تاپ نو در بار اول چگونه صورت میگیرد. 
زمان شارژ اولیه لپ تاپ از موضوعاتی بوده که همواره قابل بحث است و البته بسیاری از کاربران در این حوزه اطلاعات لازم را ندارند. از این رو ممکن است با اعمال یک اشتباه در همان دفعه اول، به باتری سالم لپ تاپ شوک وارد نمایید. بدین ترتیب توصیه می‌شود برای آگاهی از نحوه صحیح شارژ اولیه لپ تاپ در ادامه مطلب با ما همراه باشید. 

مقدار زمان شارژ اولیه لپ تاپ

بسیاری از متخصصان حوزه دیجیتال به اشتباه توصیه می کنند که زمان شارژ ابتدایی لپ‌تاپ باید بین ۸ تا ۱۲ ساعت در نظر گرفته شود. متاسفانه باوری غلط میان کاربران لپ‌تاپ وجود دارد که طبق آن شارژ اولیه این دستگاه باید زمانی بیشتر از شارژ دیگر دفعات داشته باشد. 
این زمان معمولا دو برابر زمان شارژ عادی در نظر گرفته شده است که البته اشتباه می باشد. از دیدگاه علمی هنگامی که سطح میزان باتری به صد برسد، دیگر فضای خالی برای شارژ اضافه وجود نداشته و ظرفیت باتری کاملا پر می شود. بنابراین هیچ جایی برای شارژ بیشتر وجود نداشته و انرژی الکتریکی به باتری پر وارد نخواهد شد. 
در نتیجه در شارژ نگه داشتن باتری پس از پر شدن ظرفیت آن منطقی به نظر نمی آید و بهتر است پس از خریداری یک لپ تاپ نو برای شارژ اولیه، آن را همانند دیگر دفعات شارژ کرده و از در نظر گرفتن زمان اضافی برای این امر خودداری نمایید. 

جدا کردن باتری از لپ تاپ حین شارژ

یکی از مواردی که معمولاً کاربران در مورد صحیح یا نادرست بودن آن شک دارند، جداسازی باتری حین عملیات شارژ است. باید بدانید که این کار در حالت های مختلف می‌تواند مفید یا مضر واقع شود. هنگامی که میزان ظرفیت باتری پر میشود، متصل ماندن لپ تاپ به برق مضر نیست چرا که در این حالت ظرفیت باتری کاملا پر شده و برق وارد شده برای استفاده پاور به لپ‌تاپ وارد شده و ظرفیت باتری به همان صورت باقی می‌ماند. 
در برخی شرایط بهتر است باتری را از لپ‌تاپ جدا کرده و این دستگاه را به صورت مستقیم به پریز برق متصل نمایید. مثلا حین انجام امور سنگین و عملیات طولانی می توانید در جهت پیشگیری از داغ کردن بیش از حد لپ تاپ باتری را جدا کرده و سیستم را به صورت مستقیم به برق وصل کنید. در صورت انجام این کار افزایش دمای کمتری را شاهد خواهید بود. 

خالی شدن ظرفیت باتری در جهت شارژ مجدد

یک باور غلط در زمینه شارژ کردن لپ تاپ که در میان کاربران نیز بسیار رایج می باشد، خالی کردن ظرفیت باتری برای شارژ دوباره است. متاسفانه بسیاری از کاربران گمان می‌کنند برای شارژ لپ تاپ باید ظرفیت باتری مورد نظر از پیش کاملا خالی و سطح شارژ باتری به صفر رسیده باشد. 
در صورتی که این کار نه تنها برای باتری و لپ‌تاپ مورد نظر مفید نیست، بلکه بسیار مخرب نیز می‌باشد. به طوری که تکرار این امر می‌تواند به مرور به باتری آسیب رسانده و در نهایت آن را از کار می اندازد. باید بدانید که برخلاف این باور غلط هنگامی که سطح شارژ باتری به صفر درصد می‌رسد، وارد شدن انرژی الکتریکی به صورت ناگهانی به باتری خالی باعث می‌شود باتری آسیب ببیند.
بهتر است که شارژ مجدد باتری لپ تاپ خود را هنگامی انجام دهید که حداقل ۲۰ درصد از باتری پر باشد. در غیر این صورت به مرور زمان ضعیف شدن و کاهش طول عمر باتری لپ تاپ خود را شاهد خواهید بود. نکته دیگری که در این حوزه برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشید، کاستن از مقدار زمان شارژ باطری و افزودن به تعداد دفعات شارژ است.
یعنی بهتر است که به جای شارژ کردن باطری لپ تاپ خود در دفعات کمتر و به صورت صفر تا صد، باتری مورد نظر را در دفعات بیشتری شارژ کرده و پس از رسیدن سطح شارژ باتری به عدد ۸۰، آداپتور را جدا سازید. این کار برای افزایش طول عمر و حفظ سلامت باتری بسیار پیشنهاد میشود.

چگونگی اتصال آداپتور به لپ‌تاپ و پریز برق

دیگر موردی که در حفظ سلامت باتری لپ تاپ بسیار مهم است، نحوه اتصال آداپتور می باشد. شاید گمان کنید چنین امر ساده‌ای دیگر به هیچ آموزش و رعایت نکته‌ ای نیاز ندارد اما در واقعیت انجام راهکارهای توصیه شده در این مورد می تواند تا حد زیادی از خرابی باتری لپ تاپ شما پیشگیری کند. 
توصیه کارشناسان در این زمینه این است که برای شارژ کردن لپ تاپ ابتدا شارژر را به برق زده و سپس لپ‌تاپ را به آن متصل نمایید. شاید برای شما عجیب باشد که این حالت با شرایط عکس آن چه تفاوتی دارد. باید بدانید هنگامی که آداپتور را به پریز برق متصل می کنید انرژی وارد شده از  AC به DC تغییر حالت داده و نوسانات مخرب آن از بین می روند. 
در این وضعیت از ورود ناگهانی برق به باتری و نفوذ نوسانات مخرب ولتاژی جلوگیری می‌شود. به همین دلیل است که توصیه می شود همواره هنگام شارژ کردن لپ تاپ خود، ابتدا آداپتور مربوطه را به پریز برق متصل کرده و سپس پس از گذشت مدت زمان کوتاهی لپ تاپ را به آداپتور وصل کنید. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

در صورتیکه با هر یک از مشکلات باتری لپ تاپ اعم از خرابی و یا از کار افتادگی آن مواجه شدید، می توانید در جهت رفع مشکل روی داده و تعمیر و تعویض باتری معیوب و دیگر قطعات سخت افزاری، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه فرمایید. 
این مرکز از یک تیم حرفه‌ای همراه با بهترین و به روز ترین امکانات و دستگاه های مربوطه تشکیل شده که می تواند خدمات بی نظیری را در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری، رفع اختلالات نرم افزاری انواع مدل های لپ تاپ و کامپیوتر در اسرع وقت برای رفاه شما کاربران لپ تاپ و کامپیوتر در کرج ارائه دهد.

نظرات

ارسال نظر