• 0912-0712872

نصب ویندوز در کرج

تخصصی ترین مرکز نصب انواع ویندوز در کرج

چگونه مانع داغ شدن لپ تاپ شویم؟

چگونه مانع داغ شدن لپ تاپ شویم؟

ابتدا باید علت اصلی که باعث داغ شدن لپ تاپ شما میشود را پیدا کرد

چگونه مانع داغ شدن لپ تاپ شویم؟

لپ­ تاپ­ ها به علت کاربرد وسیع و در عین­ حال کوچک بودن، طرفداران زیادی را جذب کرده اند و به دلیل همین ویژگی از قیمت بالاتری نسبت به کامپیوتر برخوردار هستند . لپ­ تاپ­ ها با توجه به عملکرد و پیشرفته بودنشان از قیمت های متنوعی برخوردار هستند.

در زمان خرید یک لپ ­تاپ ممکن است علاوه بر مبلغ، برند نیز برای شما حائز اهمیت باشد.

پیشرفته بودن لپ­ تاپ شما را نوع برنامه ­هایی که شما نصب میکنید تعیین میکند. داغ شدن سیستم شما به میزان استفاده و نوع برنامه هایی که شما نصب میکنید بستگی دارد. بنابراین ما در این مقاله سعی داریم دلایل داغ شدن لپ تاپ و چگونگی رفع آن را شرح دهیم:

1-علت داغ شدن سیستم چیست؟

2 حالت وجود دارد حالت اول: طبیعتا زمانی که شما از برنامه سنگین استفاده میکنید سیستم شما به علت درگیر شدن cpu و Gpu داغ میشود؛ در این حالت خنک­ کننده شما در حال فعالیت است. حالت دوم زمانی است که شما از برنامه سنگینی نسبت به سخت افزار سیستمتان استفاده نمیکنید اما سیستم شما داغ می­شود. در این حالت ممکن است فن شما دچار نقص یا مشکل شده باشد.

حال میخواهیم با راه­ حل­های این مشکلات آشنا شویم...

توجه: اگر سررشته ای در این زمینه ندارید مشکل را به یک تکنسین تعمیرات لپ تاپ در کرج بسپارید.

1.تعمیر فن لپ تاپ: اگر تجربه کار با لپ تاپ را داشته باشید در صورت بروز مشکل قاب کناری کیس را باز کرده و قطعات را تمیز میکردید، زیرا ممکن بود قطعات کامپیوتر به علت گرد و غبار جمع­ شده روی آن نتواند به خوبی کار کند. در مورد لپ تاپ هم همینطور است ممکن است فن سیستم شما به علت گردوغبار روی آن نتواند آن طور که باید کار کند در این حالت اگر در این زمینه سررشته دارید قاب پشتی لپ تاپ را باز کرده و آن را با یک دستمال آغشته به الکل تمیز کنید اما قبل از آن توجه کنید که لپ تاپ شما:

1- خاموش باشد،

2- باتری از لپ­تاپ خارج باشد،

3- شارژر به لپ­ تاپ متصل نباشد،

البته شما میتوانید قبل از استفاده از دستمال از جاروبرقی استفاده کنید؛ به این صورت که ابتدا فن را ثابت نگه داشته و سپس لوله جاروبرقی را از فاصله با قدرت مکش کم روی سیستم بگیرید. توجه داشته باشید که بعد از استفاده از دستمال تا قطعات خشک نشده ­اند، قاب لپ­تاپ را نیندازید و شارژر را متصل نکنید.

استفاده از میز کار: در زمان استفاده از لپ تاپ آن را روی سطوحی مانند پتو، بالش یا میز با سطح بسته قرار ندهید زیرا محل عبور هوا از کف لپ­تاپ می باشد و اگر امکان جریان هوا وجود نداشته باشد قطعا سیستم شما داغ خواهد شد.

میز کار لپ­تاپ: بهتر است برای کار با لپ­تاپ از میز کار استفاده کنید زیرا در این صورت هم به عضلات شما آسیب وارد نمی­شود و هم هوا به درون سیستم شما جریان دارد.

استفاده از یک خنک کننده: بسیاری از افراد برای حل این مشکل استفاده از  یک خنک کننده جانبی یا کولینگ پد را توصیه می کنند اما باید بدانید که کولینگ پد جریان هوای گرم محیط را به سیستم شما تسریع میکند که در نتیجه این وسیله به جای کمک به خنک کردن سیستم شما باعث داغ شدن آن     می­شود، بنابراین قبل از استفاده از خنک کننده از دمای هوا اطمینان حاصل نمایید.

ما در اینجا سعی کردیم به کمک متخصصین تعمیرات لپ تاپ در کرج راه حل­هایی ارائه کنیم اما کار کردن با لپ تاپ در محیطی با دمای بالا باعث داغ شدن سیستم شما می شود. البته نباید از تاثیر مشکلات نرم افزاری بر روی لپ تاپ غافل شوید زیرا یک ویندوز آلوده به ویروس میتواند باعث مشغول شدن cpu و ایجاد گرمای زیاد شود پس بهتر است اول از متخصصین نصب ویندوز کرج رایان در این زمینه مشورت بگیرید.

 

نظرات

ارسال نظر