• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

نحوه صحیح اتصال لپ تاپ به تلویزیون

نحوه صحیح اتصال لپ تاپ به تلویزیون

بررسی روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون در نمایندگی کرج

اتصال لپ تاپ به تلویزیون

یکی از ویژگی های لپ تاپ، امکان پخش فیلم و سریال فیلم های کوتاه و هرگونه ویدیو است. از این نظر بسیاری از کاربران لپ تاپ وقت زیادی از اوقات فراغت خود را به تماشای فیلم و سریال با این دستگاه اختصاص می‌دهند. 
گرچه معمولاً لپ‌تاپ‌ها از کیفیت مطلوب برای اجرای فیلم و سریال برخوردار هستند، اما همیشه صفحه نمایش کوچک این دستگاه برای تماشای فیلم و ویدیوهای آموزشی برای کاربران آزاردهنده است. 
به همین جهت تولیدکنندگان تصمیم گرفتند شرایطی برای کاربران به ارمغان آورند که امکان اتصال سیستم به یک صفحه نمایش بزرگ تر را فراهم سازد. 
شما نیز چنانچه از آن دسته کاربرانی هستید که وقت زیادی را به تماشای فیلم و سریال مشغول می باشید، می توانید از طریق راه‌های موجود لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنید. 
در ادامه این مطلب راهکارهای اتصال لپتاپ به تلویزیون توسط کارشناسان خبره نمایندگی لپ تاپ کرج برای کسب آگاهی بیشتر شما کاربران برند ها و مدل های مختلف لپ تاپ، شرح و آموزش داده شده است. 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون توسط کابل hdmi

ساده ترین و ابتدایی ترین شیوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از یک کابل hdmi است. hdmi می تواند تنها با اتصال یک کابل از لپ تاپ به تلویزیون به برقراری ارتباط میان این دو دستگاه بپردازد. 
شما می توانید از طریق اتصال لپ تاپ به تلویزیون توسط کابل hdmi، ویدیوها و دیگر فایل های مورد نظر را با کیفیت بالاتری انتقال دهید. به همین دلیل استفاده از این کابل برای برقرار ساختن ارتباط میان لپ تاپ و تلویزیون بسیار رایج است. 
البته این روش اتصال با توجه به تمام مزیت ها معایبی نیز دارد. یکی از مواردی که در مورد اتصال از طریق hdmi منفی می باشد، محدودیت فاصله است. شما برای متصل ساختن لپ تاپ خود به تلویزیون از طریق hdmi باید سیستم مورد نظر را نزدیک به تلویزیون جایگذاری کنید. 
مقدار فاصله بین لپ تاپ با تلویزیون با توجه به مقدار طول سیم مربوطه امکان پذیر است. اما در هر حالت هرچند کابل مورد نظر طول زیادی داشته باشد، در مورد فاصله بین دو دستگاه محدودیت وجود دارد. 

اتصال بی سیم

همان طور که در قسمت قبلی مطالعه کردید، اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق کابل hdmi برای یادگیری شما کاربران گرامی به همراه ویژگی های این نوع اتصال آموزش داده شد. 
حال می خواهیم شما را با چند مورد مهم از روش های اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون آشنا سازیم. معمولاً روش های بی سیم علاوه بر اینکه تنوع بیشتری دارند و کاربردی تر بوده و قابلیت های بیشتری برای کاربر فراهم می آورند. 
در ادامه مطلب چند روش از بهترین روش های اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون به همراه کاربرد هر کدام بیان شده است. 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق hdmi بی سیم

با مطالعه قسمت های قبل روش اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق کابل hdmi را آموزش دیدید. در این بخش روش های اتصال لپ تاپ به تلویزیون از راه دور آموزش داده شده است. 
یکی از راه های اتصال بدون سیم لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از hdmi بی سیم است. این قابلیت برای کسانی طراحی شده که همواره در اتصال، مشکل محدودیت فاصله برای شان به یک معضل تبدیل شده است. 
از طریق hdmi بی سیم می توان لپ تاپ را بدون هیچگونه کابل اضافه و مانع به تلویزیون متصل کرد. این قابلیت از طریق اتصال دانگل های مخصوص hdmi به پورت های مربوطه در دو دستگاه اجرا می‌شود. از این طریق شما دیگر با مشکل محدودیت فاصله روبرو نخواهید بود. 
اما نمی توانید همانند روش سیمی فیلم ها و دیگر فایل ها را با کیفیت بالا انتقال دهید. همچنین از دیگر دلایلی که کاربران hdmi سیمی را به این نوع بی سیم آن ترجیح می دهند، قیمت بالای این دانگل ها می باشد. 

اتصال لپتاپ به تلویزیون از طریق پخش کننده میراکست 

این روش از اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون از طریق پخش کننده میراکست صورت می‌گیرد. برای اعمال این روش باید اطمینان حاصل کنید که تلویزیون مورد نظر از قابلیت میراکست پشتیبانی می کند. 
البته در صورت عدم پشتیبانی تلویزیون نیز، شما می توانید از طریق یک دانگل میراکست  و اتصال آن به تلویزیون به این ویژگی دستیابی پیدا کنید. 
برای انجام این کار تنها کافی است قابلیت میراکست را در تلویزیون روشن نموده و پس از کلیک بر روی اعلان های ویندوز گزینه Connect  را انتخاب کنید. به همین راحتی اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق میراکست امکان پذیر است. 

اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق پخش کننده گوگل

چنانچه به صورت آنلاین به تماشای فیلم و سریال می پردازید، میتوانید پخش کننده ی گوگل را برای اجرای این امر به کار گیرید. در جهت استفاده از پخش کننده گوگل ابتدا آن را به اینترنت و تلویزیون خود متصل نمایید. 
حال با لپ تاپ وارد مرورگر شده و در قسمت منو روی گزینه Cast کلیک کنید. پس از باز شدن پنجره مربوطه،  Ok got it را انتخاب کنید. در مرحله بعد فلشی مشاهده می کنید که جهت پایین را نشان می دهد  بر روی آن کلیک کرده تا صفحه لپ تاپ بر روی صفحه نمایش تلویزیون به نمایش به نمایش درآید. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر و نصب ویندوز در کرج با توجه به حضور خبره ترین کارشناسان این حوزه و استفاده از پیشرفته‌ترین ابزار آلات مربوطه، می‌تواند خدمات بی‌نظیری در حوزه تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر به شما کاربران گرامی ارائه دهد. 
شما می توانید برای بهره‌مندی از خدمات عالی این مرکز در حوزه رفع اختلالات نرم‌ افزاری و تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری لپ تاپ و کامپیوتر، به نمایندگی تعمیرات کامپیوتر در کرج مراجعه نمایید.

نظرات

ارسال نظر