• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

تعویض ال سی دی لپ تاپ در نمایندگی کرج

تعویض ال سی دی لپ تاپ در نمایندگی کرج

بررسی نحوه ی تعویض ال سی دی در نمایندگی لپ تاپ کرج

نقش ال سی دی در لپ تاپ

اکثر کاربران از شیوه ی عملکرد و وظیفه ی ال سی دی در لپ تاپ خود، آگاه هستند. همانطور که می دانید، ال سی دی وظیفه ی نمایش فایل های مورد نظر کاربران را انجام می دهد. در واقع این قطعه، فایل ها و اطلاعات مورد نظر را از چیپ گرافیک گرفته و با کمک پیکسل های تشکیل دهنده ی صفحه نمایش، تصاویر و اشکال مورد نظر را به نمایش می گذارد. 
به همین دلیل عملکرد ال سی دی در لپ تاپ، همواره بسیار ضروری شمرده می شود. اگر لپ تاپ فاقد ال سی دی بوده و یا ال سی دی آن خراب شده باشد، کاربر نمی تواند عملیات و فایل های سیستم و اجزای مختلف نرم افزاری را ببیند. به همین دلیل عملکرد ال سی دی در لپ تاپ بسیار مهم است. 
در صورت خرابی ال سی دی، تنها راه استفاده از لپ تاپ وصل کردن آن به یک مانیتور خارجی و یا تعویض ال سی دی معیوب است. معمولا خرابی های ال سی دی شدید هستند. چرا که این صفحه نمایش حساسیت و آسیب پذیری بالایی دارد. 
همچنین ال سی دی قسمت بزرگی از بدنه ی بالایی لپ تاپ را تشکیل می دهد، همواره با محیط پیرامون در تماس بوده و در دسترس کاربر است. از این رو امکان خرابی آن بیشتر هم می شود. البته می توان طول عمر هر وسیله را با نگهداری درست و رعایت نکات مربوطه در روند استفاده از آن، به صورت قابل توجهی افزایش داد و تا جای ممکن از خرابی آن پیشگیری کرد. 
این موضوع در مورد ال سی دی نیز به همین صورت است. اگر شما با رعایت نکات توصیه شده از سوی کارشناسان و انجام راهکار های آن ها، از ال سی دی لپ تاپ خود استفاده کنید، کمتر شاهد خرابی و نقص عملکرد آن خواهید بود. بهترین کار برای پیشگیری از خرابی ال سی دی همین است.
اگر شما هنگام استفاده از ال سی دی لپ تاپ خود، بی احتیاطی کرده و ال سی دی دچار خرابی شود، باید این قطعه را با نمونه ای سالم تعویض کنید. البته در موارد نادر و مواقعی که آسیب دیدگی ال سی دی بسیار جزئی است، می توان آن را تعمیر کرد. 
اما به دلیل حسایت زیاد این نوع صفحه نمایش، در اکثر موارد خرابی آن با تعمیر رفع نمی شود. تعویض ال سی دی نیز بسته به نوع و مدل لپ تاپ می تواند هزینه های زیادی در پی داشته باشد. در واقع، نگهداری صحیح و مراقبت از ال سی دی لپ تاپ و پیشگیری از خرابی آن، بسیار کم هزینه تر و بی دردسر تر است.
بهتر است برای عدم رویارویی با این مشکلات، نکات توصیه شده در مورد حفظ سلامت ال سی دی را جدی بگیرید. در ادامه ی مطلب، علل شایع خرابی ال سی دی لپ تاپ، به همراه راه جلوگیری از آن و همچنین نشانه های بارز خرابی ال سی دی، برای مطالعه ی شما کاربران گرامی بیان شده است. 

علل خرابی ال سی دی لپ تاپ

خرابی ال سی دی لپ تاپ می تواند علل زیادی داشته باشد. این موارد به دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ مربوط می شوند. در برخی موارد، عدم عملکرد ال سی دی علتی نرم افزاری دارد. البته خیلی کم پیش می آید که خراب شدن ال سی دی لپ تاپ به خاطر مشکلات نرم افزاری باشد. 
اما گاهی ممکن است بهم خوردن تنظیمات مربوطه نیز، عدم عملکرد صحیح ال سی دی را در پی داشته باشند. در اکثر موارد، علت خرابی ال سی دی لپ تاپ سخت افزاری است. یعنی وارد آمدن آسیب های فیزیکی، باعث بروز نشانه هایی در عملکرد ال سی دی شده است. در بخش بعدی نشانه های رایج خرابی ال سی دی را برای شما بازگو کرده ایم.
از عمده ترین علل خرابی و اسیب دیدگی ال سی دی می توان به آبخوردگی اشاره داشت. مایعات از مخرب ترین موادی محسوب می شوند که می توانند پس از وارد شدن به بخش های داخلی لپ تاپ، آسیب فراوانی به آن ها بزنند. چرا که قطعات سخت افزاری همه با انرژی الکتریکی کار کرده و در برابر مایعات آسیب پذیری بالایی دارند. 
تاثیرات مایعات بر روی قطعات الکترونیکی آنقدر شدید است که ممکن است پس از تمیز کردن غیر اصولی لپ تاپ، خرابی آن را شاهد باشیم. به همین علت باید هنگام تمیز کردن لپ تاپ خود، نکاتی که در این مورد از سوی کارشناسان توصیه شده را رعایت کنید. 
برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود، پارچه ای نرم و مناسب را با محلول تمیز کننده مرطوب کنید و به آرامی بر روی ال سی دی بکشید. برخی کاربران به اشتباه، مایع پاک کننده را به صورت مستقیم، بر روی صفحه نمایش اسپری می کنند. باید بدانید که انجام این کار برای ال سی دی لپ تاپ بسیار خطرناک می باشد. 
ممکن است پس از اسپری مستقیم مایع پاک کننده بر روی صفحه نمایش، محلول از طریق درز های موجود وارد لپ تاپ شود. در چنین حالتی احتمال خرابی ال سی دی و دیگر قسمت ها وجود دارد. بنابراین هنگام تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود، از اسپری کردن محلول تمیز کننده بر روی ال سی دی خودداری نمایید. 
دیگر مورد شایعی که به آسیب دیدگی و از کار افتادن ال سی دی می انجامد، وارد شدن ضربه های سنگین به این قسمت است. می دانید که صفحه ی ال سی دی بسایر حساس و شکننده است. به همین ترتیب، ممکن است در صورت وارد شدن ضربات کوچک به ال سی دی نیز، این صفحه ی حساس دچار شکستگی شود. به همین علت بهتر است لپ تاپ را در مکانی مناسب نگهداری کرده تا از وارد شدن ضربه و فشار شدید به آن جلوگیری شود. 

علائم خرابی ال سی دی لپ تاپ

خرابی ال سی دی لپ تاپ نیز مانند خراب شدن هر یک از اجزای دیگر لپ تاپ علائمی دارد. از طریق تشخیص علائم یک خرابی، می توان در پیشگیری از گسترش آن و سرایت عوامل تخریب کننده به قسمت های اطراف، موثر واقع شد. به همین دلیل بهتر است از نشانه های رایج خرابی ال سی دی لپ تاپ خود آگاه شوید. 
می دانید که صفحه ی ال سی دی به عنوان عضو اصلی قسمت نمایشی لپ تاپ، وظیفه ی به نمایش در آوردن داده ها و اطلاعات سیستم را بر عهده دارد. به همین ترتیب چنانچه ال سی دی لپ تاپ، دچار خرابی و آسیب شود، در نمایش اجزای مختلف نرم افزاری و فایل های سیستم اختلال رخ می دهد. بارز ترین نشانه های خرابی ال سی دی در ادامه بیان شده است: 

1)سیاه شدن قسمتی از تصویر
2)ایجاد شدن لکه بر روی صفحه ی ال سی دی
3)تاریک شدن صفحه نمایش و کاهش غیر طبیعی نور آن
4)ایجاد شدن خطوط عمودی و افقی موازی بر روی تصویر 
5)وجود نقاط ریز رنگی روی تصویر به نمایش در آمده
6)شطرنجی شدن تصویر
7)چشمک زدن صفحه نمایش و خاموش و روشن شدن پی در پی ال سی دی
8)تصویر ندادن لپ تاپ

تعمیر و تعویض ال سی دی در نمایندگی لپ تاپ کرج

تعمیر و تعویض ال سی دی از جمله امور تخصصی و پیچیده می باشد و به همین سبب، انجام صحیح آن به دست افراد معمولی و نابلد ممکن نیست. اگر با هر یک از نشانه های خرابی ال سی دی لپ تاپ خود مواجه شدید، در سریع ترین فرصت، تعمیر آن را به مراکز حرفه ای تعمیرات لپ تاپ در کرج بسپارید. 
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامیپوتر در کرج، تشکیل شده از کارشناسانی کاربلد و فوق حرفه ای است که می توانند با استفاده از تجهیزات تخصصی در نظر گرفته شده، بهترین روش ها را در عیب یابی سیستم به کار گرفته و پس از تشخیص درست، به ترمیم بخش های آسیب دیده بپردازند. 
همچنین تعویض انواع قطعات سخت فزاری اعم از ال سی دی از کار افتاده، کارت گرافیک، مادربرد، کیبورد و... در این مرکز به همراه ارتقای قطعاتی همچون رم و هارد، انجام شده و در اسرع وقت، در اختیار کابران انواع برند ها و مدل های مختلف لپ تاپ و کامپیوتر در کرج قرار می گیرد

نظرات

30/01/1401 نکیسا

ال سی دی از قطعات مهم لپ تاپ است که بسیار حساس و اسیب پذیر است

پاسخ :

30/01/1401 علی اکبری

خرابی ال سی دی مربوط به دوبخش است یکی سخت افزاری و یکی نرم افزاری که اول باید نرم افزاری چک وبررسی شود

پاسخ :

30/01/1401 لیلا عظیمی

از نشانه های خرابی ال سی دی مات وسیاه شدن تصویر و یا عدم تصویرو یاایجاد خطوط افقی وعمودی ویا نقاط ریز رنگی می باشد

پاسخ :

30/01/1401 علیرضا

صفحه نمایش لپ تاپ بسیار حساس و اسیب پذیر است و کوچکترین ضربه یا فشار ویا ریختن مایعات باعث خرابی و یا حتی شکستگی ان می شود

پاسخ :

30/01/1401 علیرضا

صفحه نمایش لپ تاپ بسیار حساس و اسیب پذیر است و کوچکترین ضربه یا فشار ویا ریختن مایعات باعث خرابی و یا حتی شکستگی ان می شود

پاسخ :

30/01/1401 هاکان نظری

از رایج ترین خرابی صفحه نمایش و یادیگر قطعات سخت افزار لپ تاپ ابخوردگی می باشد

پاسخ :

30/01/1401 نسرین اقاجانی

در هنگام تمیز کردن لپ تاپ از اسپری کردن مستقیم مایعات و الکل بر روی صفحه نمایش خودداری کنیم

پاسخ :

ارسال نظر