• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

مراحل تمیز کردن قطعات سخت افزاری لپ تاپ در کرج

مراحل تمیز کردن قطعات سخت افزاری لپ تاپ در کرج

آموزش مرحله به مرحله طرز صحیح تمیز کردن لپ تاپ از آلودگی های موجود در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج

تمیز کردن لپ تاپ و فواید آن

یکی از نکاتی که همواره برای حفظ سلامت بیشتر لپ‌ تاپ خود باید رعایت نمایید، گردگیری به موقع و تمیز کردن قطعات آن است. معمولاً لپ تاپ به دلیل در دسترس بودن، بیشتر از کامپیوتر مورد نفوذ آشغال ها و آلودگی ها قرار گرفته و همین امر باعث اهمیت بیشتر تمیز کاری و پاکسازی آن می‌شود. در صورتی که هرگونه مواد مضر اعم از آشغال های ریز، گرد و خاک، مایعات، چربی ها و... وارد لپ تاپ شود، می تواند در عملکرد قطعات حساس آن اختلال ایجاد کرده و باعث کاهش سرعت آنها شود. گاهی میزان کثیفی های موجود به حدی می رسد که می‌تواند عملکرد برخی از قطعات مانند فن را از کار بیندازد. 
از این رو توصیه می‌شود که همیشه به موقع، به پاکسازی لپ‌ تاپ خود و قطعات آن از آلودگی‌ های موجود بپردازید. البته تمیز کردن قطعات لپ تاپ، امری حساس بوده که نیازمند فراگیری آموزش صحیح و رعایت نکاتی می باشد که ما در این مقاله باکمک متخصصین تعمیرات کامپیوتر در کرج به بیان آنها در جهت رفع اشکالات کاربران دنیای لپ تاپ در زمینه تمیز کردن دستگاه خود پرداخته ایم. شما می توانید با به کار بستن این روش ها، طول عمر لپ‌ تاپ خود و تک تک قطعات آن را به طور چشمگیری افزایش دهید.
 
ابزار مورد نیاز جهت تمیز کردن لپ تاپ و قطعات داخلی آن

مراحل تمیز کردن لپ تاپ به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود: تمیز کردن سطح بیرونی و پاکسازی قطعات داخلی. برای انجام این کار ابتدا باید به تمیز کردن سطح بیرونی لپ تاپ خود بپردازید. کلید های کیبورد، دریچه‌ ها، سطح صفحه نمایش و... از بخش های بیرونی لپ‌ تاپ به شمار می‌روند که به دلیل ارتباط مستقیم با فضای بیرون، به سرعت آلوده می شوند. 
به همین علت با توجه به میزان استفاده خود، باید همواره پس از گذشت مدت کوتاهی به تمیز کردن سطوح لپ تاپ بپردازید. درز بین کلید های کیبورد، محلی مناسب برای تجمع گرد و خاک و آشغال های ریز می باشد. صفحه نمایش ممکن است به دلیل استفاده زیاد، گرد و غبار گرفته و چرب شود. بخش منافذ تهویه هوا، از قسمت هایی است که در این مورد بسیار تاثیر پذیر بوده و همیشه پر از گرد و غبار می‌ باشد.
 این آلودگی‌ ها می‌توانند از دریچه‌ های مختلف لپ‌ تاپ، وارد قطعات داخلی شده و سلامت آنها را به خطر اندازند. همچنین انباشته شدن طولانی مدت گرد و خاک و چربی بر روی سطوح لپ‌ تاپ، باعث کدر شدن این قسمت ها می شود که میتواند در زیبایی و شفافیت بخش بیرونی و همچنین زیبایی ظاهری آن، تاثیر منفی بگذارد. رعایت این مورد برای همه کاربران، از جمله کسانی که قصد فروش لپ تاپ خود در آینده را دارند بسیار مهم و ضروری است.
 برای تمیز کردن لپ تاپ به ابزار مخصوص در این زمینه نیاز دارید و به دلیل حساسیت بالای بدنه و قطعات این دستگاه، بهتر است که از وسایل مخصوص این کار استفاده نمایید. محلول های مخصوص تمیز کردن دستگاه های الکترونیکی، اسپری هوای فشرده، بافت های نرم مانند پنبه یا دستمال مخصوص، الکل، میکروفایبر، گوش پاک کن و... از وسایلی است که می توانید از آنها برای تمیز کردن سطوح لپ تاپ و پاکسازی قسمت های داخلی آن استفاده نمایید. 

مراحل تمیز کردن سطوح بیرونی لپ تاپ

تمیز کردن بدنه لپ تاپ

اولین مرحله در تمیز کردن لپ تاپ، پاکسازی بدنه آن از گرد و خاک و مواد چسبنده و انباشته شده است. تمیز کردن به موقع این بخش می‌تواند از کدر شدن آن تا حد بالایی جلوگیری کند. اگر زیبایی ظاهر لپ تاپ برای شما مهم است، توصیه می شود پاکسازی دوره‌ ای بدنه آن را جدی بگیرید. این امر لازمه خرج کردن دقت و حساسیت زیاد است، چرا که در صورت انجام هر گونه اشتباه، می تواند بر روی ظاهر بدنه لپ تاپ شما تاثیرات نامطلوبی بر جای بگذارد. 
به همین علت توصیه می شود که برای تمیز کردن سطح بدنه دستگاه خود، از مواد شیمیایی مضر و پارچه های ساینده استفاده نکنید. بهتر است این کار را با استفاده از پنبه ها یا پارچه های نرم و محلول های پاک کننده مخصوص، به آرامی انجام دهید. 

تمیز کردن منافذ تهویه هوای لپ تاپ

مرحله دوم از تمیز کردن بخش های بیرونی، پاکسازی منافذی است که جهت تهویه هوا ارائه شده‌اند. این دریچه ها به دلیل ورود و خروج هوا، همواره مملو از گرد و خاک و آشغال های ریز می باشند. انباشته شدن این آشغال ها می تواند باعث آسیب دیدگی بخش‌های مختلف فن و سرایت آلودگی به قسمت های داخلی شود. 
از این رو بهتر است که پیش از بروز مشکل های جدی، با دقت به تمیز کردن این منافذ بپردازید. برای این کار می توانید از اسپری هوای فشرده یا سشوار استفاده نمایید. در صورت اعمال این روش، باید توجه داشته باشید که فشار هوا یا حرارت سشوار از حد معمول فراتر نباشد. چرا که می‌ تواند باعث شکستگی و آسیب دیدگی پره های فن شود. همچنین می توانید از دستمال میکروفایبر یا گوش پاک کن برای پاکسازی درون سوراخ ها و پره های فن استفاده نمایید. 

تمیز کردن پورت های لپ تاپ

پورت های لپ تاپ نیز به عنوان دریچه های بیرونی، همواره دچار نفوذ آشغال ها و انباشته شدن آن ها و همچنین تجمع جرم می‌ شود. به همین علت تمیز کردن این بخش از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد. پورت ها دریچه های بزرگتری نسبت به منافذ تهویه هوا هستند و به همین دلیل آشغال ها و آلودگی های بیشتری می تواند از این بخش به قسمت های داخلی وارد شده و سبب ایجاد اختلال در عملکرد آن شود . بنابراین بهتر است که این قسمت همواره به خوبی تمیز شود. برای پاکسازی پورت های لپ تاپ خود نیز می توانید از اسپری هوا یا گوش پاک کن استفاده نمایید.

تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

پاکسازی و گردگیری صفحه نمایش، نیازمند رعایت نکات بیشتری نسبت به دیگر بخش ها می باشد. چرا که در صورت انجام هر اشتباه، این صفحه حساس دچار آسیب می شود. برای انجام این کار حتماً لپ‌ تاپ خود را خاموش کنید. سپس یک دستمال نرم و بدون پرز را با مقداری کمی محلول تمیز کننده مخصوص مرطوب کرده و به آرامی بر روی سطح صفحه نمایشگر بکشید. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند برای تمیز کردن نمایشگر لپ‌ تاپ، از دستمال های نرم و بافت ریز استفاده کرده و به هیچ وجه از دستمال کاغذی در این زمینه کمک نگیرید. 

تمیز کردن صفحه کلید لپ تاپ

صفحه کلید یا کیبورد، به دلیل نحوه کارکرد خود همواره در دسترس کاربر و محیط بیرونی بوده و به همین علت بیشتر از قسمت های دیگر دچار آلودگی و کثیفی می‌شود. از این رو توصیه می شود پیش از بروز مشکلات جدی در این بخش به طور مرتب آن را از آلودگی‌ های موجود پاکسازی نمایید. 
درز بین کلیدها، محل مناسبی برای تجمع انواع آشغال های ریز، چربی و دیگر مواد مضر می باشد. برای تمیز کردن درز بین کلید های کیبورد می توانید از اسپری هوای فشرده استفاده نمایید. 
سطح دکمه های صفحه کلید نیز به دلیل تماس مستقیم با دست انسان، همواره دارای آلودگی و چربی است. به منظور تمیز کردن آن، مقداری از محلول تمیز کننده یا الکل را بر روی پارچه‌ ای نرم اسپری کرده و به آرامی آن را بر روی سطوح کلید ها بکشید. 

نحوه استفاده صحیح از لپ تاپ با کرج رایان

تمیز کردن قطعات داخلی لپ تاپ توسط نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

گردگیری و پاکسازی قطعات سخت افزاری داخل لپ تاپ، از کار هایی است که نیازمند دقت و مهارت زیاد می باشد. برای انجام این امور، لپ‌ تاپ باید باز شده و قطعه مورد نظر را جدا کرده و به آرامی به تمیز کردن آلودگی ها از آن پرداخت. باز کردن لپ تاپ و قطعات آن و همچنین نحوه تمیز کردن این قسمت ها باید توسط افراد کاربلد صورت گیرد. تمامی این خدمات توسط تیم حرفه ای کرج رایان، به بهترین نحو ممکن در اسرع وقت جهت رفاه بیشتر شما کاربران لپ تاپ در کرج انجام می شود.

نظرات

ارسال نظر