• 0912-0712872

تعمیرات لپ تاپ در کرج

تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج

آشنایی با نقش و کاربرد کارت شبکه لپ تاپ

آشنایی با نقش و کاربرد کارت شبکه لپ تاپ

بررسی چگونگی عملکرد کارت شبکه در تعمیرات لپ تاپ کرج

نقش کارت شبکه در لپ تاپ

کارت شبکه بخشی از مادربرد را تشکیل داده و در جهت برقراری ارتباط لپ تاپ با شبکه اینترنت به مادربرد متصل است. این قطعه از ضروری ترین قطعات لپ تاپ به شمار می‌رود به طوری که در صورت خرابی و از کار افتادگی آن اتصال لپ تاپ از اینترنت قطع میشود. اهمیت کارت شبکه لپ تاپ برای کاربر به استفاده از شبکه اینترنت بستگی دارد. از آنجایی که امروزه این شبکه گسترده در جای جای دنیا استفاده شده و در انجام بسیاری از امور روزانه کاربردی ظاهر می شود، قطعاً کارت شبکه برای کاربران دنیای لپ‌ تاپ از اهمیت زیادی برخوردار است. 
مشکلات مربوط به کارت شبکه لپ تاپ به دو قسمت نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می‌شود. گاهی اوقات قطع شدن اینترنت به دلیل ایجاد اختلالات جزئی در تنظیمات مربوطه و یا خرابی درایور شبکه صورت گرفته است. در این حالت نباید از بابت مشکل روی داده برای لپ تاپ خود نگران نباشید. چرا که این اختلالات با دستکاری تنظیمات و اعمال چند گزینه صحیح و یا انجام برخی عملیات نرم افزاری مربوطه قابل رفع بوده که معمولاً کاربران پس از دریافت اطلاعات کافی در این زمینه، حتی می‌توانند خود در جهت رفع آن اقدام نمایند. 
اما در برخی موارد قطع شدن اینترنت به دلیل خرابی های سخت افزاری در کارت شبکه لپ تاپ رخ داده است. در این شرایط بهتر است پیش از انجام هر کاری دستگاه معیوب را به یکی از مراکز معتبر در این حوزه سپرده تا پس از عیب یابی صحیح در جهت برطرف ساختن مشکل روی داده اقدام کنند. 
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج از جمله مراکزی بوده که می تواند خدمات بی نظیری را در زمینه رفع عیوب انواع برندها و مدل های مختلف لپ‌تاپ را در اختیار شما کاربران دنیای لپ تاپ در کرج قرار دهد. تمامی خدمات کارت شبکه از جمله تعمیر و تعویض کارت شبکه معیوب، به روز رسانی درایور شبکه و... در این مرکز به بهترین شیوه ممکن صورت می‌گیرد. 
البته عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت تنها به کارت شبکه مربوط نبوده و ممکن است در بخش‌های دیگر نرم‌افزاری و قسمت‌های مختلف سخت‌افزار ریشه داشته باشد که در هر حالت توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج رفع و تعمیر می شود. در ادامه این مطلب برخی از علل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت توسط کارشناسان نمایندگی کرج بیان شده است. 

قطع اتصال کارت شبکه از مادربرد

یکی از مشکلاتی که ممکن است قطع اتصال اینترنت را سبب شود، اختلال در اتصال کارت شبکه با مادربرد است. همان طور که در قسمت قبل نیز بیان شد کارت شبکه وظیفه اتصال لپ تاپ به شبکه گسترده اینترنت را بر عهده دارد. بنابراین چنانچه اتصال این بخش از مادربرد با برد اصلی قطع شود، دیگر نمی توان با لپ تاپ مورد نظر به شبکه اینترنت متصل شد. 
این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی صورت گیرد. یکی از مواردی که به قطع اتصال قطعات لپ تاپ با همدیگر می انجامد، ورود گرد و خاک و دیگر آلودگی ها به بخش های داخلی لپ تاپ است. با تجمع آشغال های ریز و درشت در قسمت های سخت افزاری، اتصالات میان آنها از بین رفته و در صورت گذشت بیشتر زمان قطعات سخت افزاری نیز در خطر آسیب دیدگی و نقص عملکرد قرار می‌گیرند. 
بنابراین کارشناسان حرفه‌ای نمایندگی لپ تاپ در کرج همواره توصیه می کنند به صورت مرتب لپ تاپ خود را در جهت سرویس قطعات داخلی به کارشناسان مربوطه بسپارید. سرویس قطعات داخلی لپ تاپ از جمله اقداماتی است که هر کاربر باید در جهت پیشگیری از کاهش طول عمر و خرابی قطعات سخت افزاری لپ تاپ خود انجام دهد. 
زمان معمول سرویس مرتب لپ تاپ هر سه ماه یک بار است که شما می‌توانید با نگهداری صحیح و پیشگیری از کثیف شدن قسمت های داخلی لپ تاپ و نفوذ آشغالها به آنها، این کار را هر چند ماه یک بار که لازم است انجام دهید. شما می توانید در جهت سرویس بخش‌های داخلی لپ تاپ و در نهایت پیشگیری از قطع اتصالات و خرابی قطعات سخت افزاری، به مراکز معتبر در این زمینه به ویژه نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج مراجعه نمایید. 

خرابی درایور شبکه

باید بدانید که علل قطع شدن شبکه اینترنت می تواند در قسمت نرم افزاری لپ‌تاپ نیز ریشه داشته باشد. یکی از مواردی که می‌تواند عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت را باعث شود، خرابی درایور شبکه است. در صورت عدم به روز رسانی برنامه شبکه نیز، بروز چنین مشکلاتی ممکن است. به همین سبب توصیه می‌شود پس از مشاهده عدم اتصال لپ تاپ خود به شبکه، وضعیت درایور مربوطه را چک نمایید. در صورت وجود اشکال در آن می توانید با مراجعه به سایت برند لپ تاپ خود نسخه مناسب از درایور شبکه را دریافت کنید. 
در جهت پیشبرد این امر به سایت مربوطه وارد شده و مدل لپ تاپ خود را در کادر مشهود جستجو کنید. پس از جستجوی مدل لپ تاپ تمامی درایور های مربوط به آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. از بین درایور های کارت شبکه آخرین نسخه مناسب لپ تاپ خود را دانلود نمایید. پس از اتمام مراحل دانلود فایل مورد نظر را همانند نرم افزار های معمولی بر روی سیستم نصب و راه اندازی کنید. 

خرابی کارت شبکه

دیگر موردی که می‌تواند قطع شدن اتصال اینترنت را باعث شود، خرابی کارت شبکه لپ تاپ است. از آنجایی که وظیفه اصلی کارت‌شبکه برقراری اتصال بین لپ تاپ و اینترنت است، خرابی این قطعه می تواند در این نوع از عملکرد سیستم اختلال ایجاد نماید. به همین دلیل خرابی کارت شبکه یکی از دلایل عمده قطع اتصال اینترنت به شمار می رود. 
بنابراین در صورتی که با عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت مواجه شدید، یکی از احتمالات موجود را خرابی کارت شبکه در نظر بگیرید. این اختلال از جمله مشکلاتی بوده که برای رفع آن باید قطعه معیوب را با یک نمونه مشابه سالم تعویض نمود. 
البته در صورتی که مشکل کارت شبکه بسیار جزئی باشد، امکان تعمیر آن وجود خواهد داشت. تعمیر و تعویض کارت شبکه باید توسط افراد متخصص در حوزه مربوطه صورت گیرد. چرا که انجام این کار پیچیده بوده و نیازمند به کارگیری مهارت و دقت فراوان است. در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ خود می توانید به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در کرج مراجعه کنید. 

خرابی مادربرد

از مشکلاتی که می تواند در بخش اینترنت لپ تاپ نقص ایجاد کرده و آن را مختل سازد، خرابی مادربرد است. مادربرد یکی از قطعات اصلی لپ تاپ بوده که در صورت خرابی علاوه بر اختلالات اینترنت می‌تواند مشکلات زیادی در عملکرد سیستم ایجاد کرده تا جایی که کار با لپ تاپ را برای کاربر غیر ممکن سازد. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود از وارد کردن ضربه فشار زیاد آب خوردگی و... به لپ‌تاپ پرهیز کرده و همواره آن را در محلی مناسب و به دور از عوامل مخرب خارجی نگهداری نمایید. 
همچنین همواره حین استفاده از لپ تاپ، از محافظ‌برق و کول پد استفاده کرده تا قطعات سخت افزاری از دو عامل مضر گرما و نوسانات ولتاژی در امان بمانند. در صورت رعایت تمامی این نکات مادربرد و دیگر بخش های لپ تاپ عمری طولانی تر داشته و روند سالمی را طی می‌کنند. 

تعویض کارت شبکه لپ تاپ در نمایندگی کرج

کرج رایان مجموعه ای بزرگ و پیشرفته در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات سخت افزاری و رفع مشکلات نرم افزاری مدل های مختلف لپ تاپ و کامپیوتر می باشد. این مجموعه با برخورداری از یک تیم حرفه ای و کاربلد و دارا بودن امکانات لازم از جمله دستگاه‌های مربوطه و به روز ترین ابزار آلات، می تواند خدمات بی نظیری را در حوزه برطرف ساختن مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع لپ تاپ و کامپیوتر در کرج ارائه دهد. 
تمامی امور سخت افزاری از جمله تعویض کارت شبکه، تعمیر و تعویض مادربرد، ال سی دی، اسپیکر، کارت گرافیک و... در نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج به بهترین شیوه ممکن انجام شده و در اسرع وقت توسط این مجموعه پیشرفته در جهت رفاه شما کاربران برند های مختلف لپ تاپ و کامپیوتر در کرج، عرضه می گردد.

نظرات

ارسال نظر